Program North Network

Program North Network

onsdag 28. og torsdag 29. august 2019

 

Onsdag 28. august

Bli kjent med den arktiske hovedstaden

 

11:30 – 12:30    Registrering og lunsj

(1 time)

 

12:30 – 12:40    Velkommen

(10 min.)         Bernt Eriksen – North Network, komiteleder

 

12:40 – 12:55    Start ditt arktiske eventyr – velkommen til Tromsø

(15 min.)         Visit Tromsø – Chris Hudson, reiselivssjef

 

12:55 – 13:10    Mingling og film

(15 min.)

Med nord som utgangspunkt

13:10 – 13:25    Verdiskaping i Tromsøregionen

(15 min.)               Næringsforeningen i Tromsøregionen – Trude Nilsen, adm. dir.

 

13:25 – 13:45       Fra Tromsø til verden og verdensrommet

(20 min.)               Kongsberg Satellite Service – Nina Soleng, direktør kommunikasjon og samfunnskontakt

 

13:45 – 14:15    Pause og mingling

(30. min.)

 

14:15 – 14:35       Morgendagens løsninger i Barentshavet

(20 min.)         Lundin Norway – Charlotte Berge, direktør feltutvikling

 

14:35 – 14:50    Tromsø som maritim industriklynge

(15 min.)         Maritim Sveiseservice – Roar Karlsen, daglig leder

 

14:50 – 15:05    Næringsutvikling og innovasjon

(15 min.)         Troms fylkeskommune – Sigrid Ina Simonsen, fylkesråd for kultur og næring

 

15:05 – 15:25    Biogass, den nye driveren

(20 min.)         Sintef Nord – Gorm Breimo, forretningsutvikler

 

15.25-15.45      Hydrogen, det nye batteriet

(20 min.)         Glomfjord Hydrogen – Finn Nordmo, daglig leder

 

15.45 – 16:25     Spørsmål/gruppearbeid/presentasjon

– og noen smaksprøver før middagen

 

19:00 – 22:00    Middag og omvisning på Full Steam

– Aurora Spirit gir oss en smak på eventyret sitt

Torsdag 29. august

 

Teknologi som drivkraft for vekst

08:30             Velkommen til dag 2

 

08:40 – 09:00      3 digitale megatrender

(20 min.)         Helt Digital – Marius Karlsen, daglig leder

 

09:00 – 09:20       IIoT – Muligheter og besparelser

(20 min.)         Emerson – Petter Skaraas, salgsdirektør

09:20 – 09:40    Fremtidens borerigg

(20 min.)         Aker BP – Martin Aagaard Olsen, teknologi- og digitaliseringsingeniør

 

09:40 – 10:00    Pause og mingling

 

10.00 – 10:20    Digitalisering i praksis

(20 min.)         Baker Hughes – Rune Sele, teknologidirektør

 

10:20 – 10:40    Fra offshore til landbasert industri

(20 min.)         Roxel Infra – Jan Forsell, adm. dir.

 

10:40 – 11:30    Spørsmål/gruppearbeid

(50 min.)

 

11:30 – 12:15    Lunsj

 

Fornybar energi som konkurransefortrinn

 

12:15 – 12:35    Lagring av fornybar energi

(20. min)         Corvus Energy – Roger Rosvold, VP Salg

 

12:35 – 12:55    Fra fossilt til fornybar transport

(20 min.)         Torghatten Nord ASA – Torkild Torkildsen, adm. dir.

 

12:55 – 13:15    Flytende vind – den nye oljen?

(20 min.)         Equinor – Jon Barratt Nysæther, ledende ingeniør utvikling av flytende vind

 

13:15 – 13:30    Vi er elektrisk

(15 min.)                   Grovfjord Mekaniske Verksted – Anders Breines, gruppeleder elektro

 

13:30 – 13:50    Universitetet som samarbeidspartner

(20 min.) Universitetet i Tromsø – TBA

 

13:50 – 14:00    Oppsummering og avslutning

 

Mer om arrangementet og billetter finner du her

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *